po 8. 5. 2023 16:30 @ Jivina, III. třída muži, 20. kolo

"B" - 20. kolo - 08.05.2023 - SK Jivina - DBSK "B" 2:0 (1:0)

SK Jivina – DBSK 2:0 (1:0)

Branky: 28. Šturma, 49. Schoft (pen)

DBSK – Sýkora – Holub (K), Hrdý (45. Kubišta/75.Novák T.), Bartko (30. Ort P.), Polák, Havel, Svoboda J. Svoboda O., Šouta (68. Hrušovský), Dorotík, Boško

Zbývající náhradník: Ort J. (B)

Dohrávané utkání na půdě aspiranta na postup, které bylo kvůli nezpůsobilému terénu odloženo na 8.5. jsme hráli jen dva dny po vítězném utkání v Doubravě, s mnoha změnami v sestavě i v rozestavení jsme dobře věděli, že nás na půdě Jiviny nečeká jednoduché utkání, ať již kvůli kvalitě domácího teamu, tak i při tradičně velice bouřlivém prostředí.

Do utkání jsme vstoupili dobře a v první poločase jsme v některých fázích byli i lepší než domácí team, tomu se snažili zabránit nejen domácí hráči, ale především rozhodčí, který pod dohledem delegáta předváděl místy chyby, které by snad ani dorostenec neudělal, nejen že domácí vstřelili gól z dvoumetrového postavení mimo hru, ale dva penaltové zákroky na Boška nechal bez povšimnutí a tak jsme po poločase prohrávali 0:1.

Do druhé půle jsme museli změnit rozestavení kvůli zraněnému Hrdému a chtěli jsme se tlačit za vyrovnáním, avšak namísto toho si Petr Ort zahrál ve vápně vsuvku z házené a na světě byla penalta, kterou domácí bezpečně proměnili. Zbytek utkání se nesl v duchu našeho dobývání a poklidné hry ze strany Jiviny, naše náznaky šancí ze strany Dorotíka, Šouty a Hrušovského se nesetkali s úspěchem a tak jsme místo bodů jeli domů s prázdnou. Nutno podotknout, že zápasu by více slušela remíza, určitě bylo v našich silách na ní dosáhnout, ale ve finální fázi jsme neměli pověstné štěstíčko, nebo při nás nestál rozhodčí, který kupil chyby na všechny strany.

Další zápas nás čeká na domácí půdě v neděli 14.5., kdy od 17:00 přivítáme na svém hřišti rezervu Chotětova.