DBSKFC Sporting Mladá Boleslav "A"
4:2
ne 23. 4. 2023 17:00 @ Dolní Bousov, III. třída muži, 21. kolo

"B" - 21. kolo - 23.04.2023 - DBSK - FC Sporting Mladá Boleslav 4:2 (2:2)

V dalším mistrovském utkání, na které béčko kvůli odkladu zápasu na Jivině, čekalo dva týdny na domácím stadionu přivítali vedoucí celek tabulky a hlavního aspiranta na postup do Okresu – Sporting Mladá Boleslav.

DBSK – FC Sporting Mladá Boleslav 4:2 (2:2)

Branky: 2.Horák, 3.Šolc, 85. Horák, 88.Horák (PK) – 11.Schmidt, 13. Žitník

DBSK – Gereg – Holub (K), Novák Matouš, Havel (46.Hrdý), Polák (63. Verecký), Svoboda J., Horák, Ort P. (72. Hrušovský), Nosek (63. Bartko), Kubeček (52. Novák), Šolc J.

Zbývající náhradník: Stránský (B)

V dalším mistrovském utkání, na které jsme kvůli odkladu zápasu na Jivině, čekali dva týdny jsme na domácím stadionu přivítali vedoucí celek tabulky a hlavního aspiranta na postup do Okresu – Sporting Mladá Boleslav. Posíleni o Matouše Nováka a Míru Horáka jsme nutně potřebovali zabrat a chtěli jsme také konečně urvat plný počet bodů.

Vstup do začátku byl snový, kdy nejdříve v první minutě prostřelil vše před sebou Míra Horák a vzápětí na to Kuba Šolc využil špatného postavení brankáře Boška a vedli jsme velice rychle 2:0. Soupeř se místo hraní fotbalu zaměřil na místy až brutální fauly, ale k překvapení hráčů i početné divácké návštěvy nebyly tyto zákroky odměněny žlutou kartou. Po deseti minutách jsme usnuli na vavřínech, Roman Gereg podběhl centr a hostující Schmidt snížil. Po dalších dvou minutách již bylo srovnáno z kopačky Žitníka, který si zaběhl za obranu a trefil se přesně k tyči.

Zbytek prvního poločasu se poté odehrával v následujícím rytmu, my jsme hráli fotbal a pálili jednu šanci za druhou, soupeř proti tomu pálil jeden brutální faul za druhým. I z tohoto důvodu byl střídán hostující Machač, jelikož nad ním opravdu visela hrozba červené karty. Abychom byli spravedliví, ani souboj v závěru poločasu mezi Pavlem Kubečkem a brankářem Boškem nebyl nejčistší, ale díky nastolenému trendu byl odměněn pouze žlutou kartou.

Druhý poločas se již stal jasnou záležitostí DBSK. Bohužel jsme po valnou část opakovali průběh první půle, respektive celého jarního snažení – což je až trestuhodné neproměňování vyložených šancí. Z této letargie nás až na poslední chvíli zachránil Kuba Šolc, který přesným centrem našel Míru Horáka a ten opět vrátil vedení na naši stranu. O pár minut později navíc vletěl jak uragán do vápna Petr Verecký a vybojoval penaltu. S tou si po „Panenkovsku“ poradil Míra Horák, který dotáhl do konce svůj hattrick a taky pojistil naše konečné vítězství 4:2.

V zápase jsme byli jasně lepší, místy až drtivý tlak jsme ale nebyli schopni využít, i tak jsme ale dosáhli na první jarní vítězství, i před pozorovateli našeho příštího soupeře, který odehrajeme v sobotu 29.4. ve 13:30 v Židněvsi.