so 21. 5. 2022 17:00 @ Řepov, OP muži, 22. kolo

"B" - 22. kolo - 21.05.2022 - TJ Sokol Řepov - DBSK "B" 6:1 (1:1)

K zápasu s prvním celkem tabulky jsme odjížděli se značně prořídlou sestavou.

TJ Sokol Řepov – DBSK „B“ 6:1 (1:1)

Branka: 39. Michal Šolc

Sestava: Jakub Ort – Lukáš Merva, Petr Havel ml., Aleš Drahota, Luděk Holub ml. – Michal Šolc (C), Pavel Kubeček (8.Petr ort), Martin Kubišta, Filip Rejzek – Dan Šouta, Honza Hrušovský (46.Lukáš Zvěřina)

K zápasu s prvním celkem tabulky jsme odjížděli se značně prořídlou sestavou, a to díky souběhu se zápasem A-mužstva a zároveň díky pracovním povinnostem a různým zraněním (Kuba Kverka-práce, Vláďa Bíšek-zranění, Honza Dorotík-práce, Tomáš Novák-příprava na maturitu, Honza Stejskal-rodinné povinnosti, Michal Stránský-nedoléčené zranění atd, atd) a navíc jsme byli nuceni již v 8. minutě střídat našeho špílmachra-Pavla Kubečka-zranění lýtka.

I přesto jsme hráli se silným soupeřem vyrovnanou partií, byť jsme od 4 minuty prohrávali, a navíc přečkali, i díky gólmanovi, 3 vyložené šance. Postupně jsme začali přebírat iniciativu a v 25. minutě unikl po lajně Filip Rejzek a po jeho centru pálil z levého rohu velkého vápna Michal Šolc a jeho střelu vykopával z brankové čáry domácí stoper. Ve 38. minutě kolmici z vlastní poloviny vyslal Petr Havel a před brankářem se zcela sám objevil Dan Šouta, který obhodil branaře, ale míč doputoval těsně vedle brány. Ve 40. minutě se k trestnému kopu z více než 35 metrů postavil Michal Šolc a utěšenou střelou poslal míč do brány - 1:1 a tak skončila i první půle.

Do druhého dějství jsme nastupovali s odhodlání urvat body, ale postupně se ukázala síla domácích, kteří aspirují na postup. V rozmezí 20 minut (49.,52.,56.,61. a 70.) jsme dostali 5 gólů a bylo po zápase. Trápil nás především rychlonohý útočník Marco Bonomo, kterému i naši nejrychlejší hráči nestačili rychlostně. Přestože jsme prohrávali, tak jsme si dokázali šance vytvořit. V 55 minutě po úniku podél lajny pálil neúspěšně Michal Šolc, v 60. minutě po centru Michala Šolce se k hlavičce z malého vápna dostal Dan Šouta – těsně nad, v 77. minutě po samostatném úniku Michala Šolce z vlastní poloviny vykopl jeho střelu domácí gólman….

Ač se to nezdá z výsledku, tak minimálně výkon v první půli a hra mladých hráčů (Martin Kubišta, Petr Ort, Dan Šouta, Honza Hrušovský, Lukáš Zvěřina, Filip Rejzek, Luděk Holub) může být příslibem do další sezóny a je dobře, že se naše řady rozšiřují….

Je na místě i zmínit výkon našeho kapitána, Michala Šolce, který svým výkonem a komunikací na place strhával, burcoval celý manšaft a šel, zejména mladým hráčům, příkladem…Díky Michale!!!