so 27. 4. 2024 17:00 @ Kněžmost, III. třída muži, 22. kolo

"B" - 22. kolo - 27.04.2024 - TJ Sokol Kněžmost - DBSK "B" 1:0 (0:0)

.

TJ Sokol Kněžmost – DBSK B 1:0 (0:0)

Sestava: Pilař – Havel, Kubeček, Svoboda O., Bartko – Hrušovksý, Vynikal, Šouta, Skála – Merva L., Merva J.

Náhradníci: Šimek (46), Radchuk (46), Kollátor (70), Dostál (60), Stránský (65)

V tomto utkání nás čekal další nelehký soupeř, hrající v jarní části sezóny ve slušné formě. Minulý víkend smetl lídra soutěže na jeho hřišti a s naším posledním soupeřem z Předměřic remizoval 3:3. Svými výsledky se Kněžmost zapojil do bojů o nejvyšší místa v tabulce.

Vzhledem ke krytí termínů utkání s naším “A“ týmem a početné marodce, byl tým doplněn o borce z dorostu. Řekli jsme si, že do utkání vstoupíme zodpovědně a ze zabezpečené obrany. To se nám v první půli dařilo. Pokusy domácích o průniky a nákopy, plynoucí z aktivního napadání rozehrávky zadních řad Kněžmosta, skvěle pokrývala naše obranná linie a dobře chytající brankář. Domácí se dostali k pár standardkám, ale k zásadnějšímu ohrožení naší branky nedošlo. Naopak jsme závar v brankovišti domácích způsobili my. Bohužel po pár odrazech jsme míč nedokázali procedit do branky. Do kabin jsme šli tedy za stavu 0:0.

Druhý poločas jsme začali se změnami na krajích zálohy. Plán byl pokračovat v naší nastavené hře. Nicméně po pár minutách se soupeř dostal do našeho brankoviště. Situace se nezdála být tak nebezpečná, ale nakonec se z poměrně velkého úhlu dostal míč do naší brány. Diskuze s rozhodčím o možném faulu na našeho obránce situaci nezvrátila. Inkasovaná branka naše hráč nepoložila. Naopak jsme cítili, že je v našich silách něco s výsledkem udělat. Postupem času se do hry dostali další hráči z lavičky. Do brankoviště soupeře jsme se dokázali dostávat. Výraznější moment ohrožení přinesl svým pokusem Michal Stránský. Hezký pokus obstřelem na zadní tyč však minul bránu o pár centimetrů. Do neúspěšného zakončení se dostal i standardně skvěle hrající Petr Vynikal. Další příležitostí byla vidina pokutového kopu po odpískání faulu na Jana Hrušovského. Všem přihlížejícím se zdál být daný incident ve vápně domácích. Rozhodčí však ukázal na hranici pokutového území. Z hráčů soupeře byl znát strach o výsledek. Bohužel ani změna rozestavení na 3 obránce a posílení útočných řad vyrovnání nepřinesla.

Utkání bylo plné tvrdých osobních soubojů. Nikdo nic nevypustil. Celkovému obrazu hry by remíza slušela. Přes vysoké nasazení našich hráčů se vytoužený úspěch nedostavil. Závěrem bych chtěl vypíchnout výkon všech dorostenců, kteří zasluhují pochvalu.

Další utkání odehrajeme v neděli na domácím hřišti s FK Slavoj Čistá 5.5. v 17:00.