so 29. 4. 2023 13:30 @ Židněves, III. třída muži, 22. kolo

"B" - 22. kolo - 29.04.2023 - SK Židněves - DBSK "B" 1:0 (1:0)

Další venkovní utkání odehrálo béčko na hřišti Židněvsi.

SK Židněves - DBSK "B" 1:0 (1:0)

Branky: 33. Šimonek

DBSK – Stránský – Hrdý, Bartko, Svoboda O. (66.Chrpa), Svoboda J., Stejskal, Zvěřina, Verecký (46. Kriško), Nosek, Vynikal (76. Ort. J.), Hrušovský (61. Dorotík)

Další venkovní utkání jsme odehráli na hřišti Židněvsi. Sestavu jsme i přes mnoho absencí složili relativně silnou ( i za podpory 4 dorostenců) a proto jsme odjížděli plni optimismu a s nadějí na zisk plného počtu bodů. První poločas byl z obou stran víceméně vyrovnaný, my jsme tradičně pálili šance a my jsme soupeře po téměř celý poločas k ničemu nepustili. Až na jednu výjimku, kdy perfektně zahraný přímý volný kop našel na zadní tyči hned tři nehlídané hráče Židněvsi a nestárnoucí rváč a kapitán Radim Šimonek v pohodě dorazil míč z malého vápna.

Do druhé poločasu jsme vystřídali kraj zálohy, kdy Petra Vereckého nahradil Jan Kriško. Obraz hry se postupně měnil, my jsme se hnali za vyrovnáním a soupeř chodil do rychlých protiútoků, ze kterých ale nebyl schopen vstřelit druhou pojišťovací branku. V 61. minutě se velkého návratu dočkal Jan Dorotík a prokázal, že pokud bude zdravotně v pořádku, bude oporou po celý zbytek sezony. Snažili jsme se zápas vyrovnat, lítal jeden dlouhý balon za druhým, ale šance stále nepřicházely. V 76. minutě po hlavičkovém souboji po rohu byl nucen střídat Petr Vynikal, který hřiště opustil s krvavým šrámem na hlavě a byl nucen jet do nemocnice na šití, čímž se stal „sešívaným“, což ho jistě nepotěšilo.

I přes snahu a relativně přijatelný výkon se nám bohužel branku vstřelit nepodařilo a tak jsme z Židněvsi odjeli s prázdnou. Hlavy ovšem nevěšíme, už další víkend máme doslova nacpaný fotbalem, kdy nejdříve zajíždíme v sobotu 6.5. do Doubravy (výkop 10:30) a poté v pondělí máme dohrávku odloženého utkání na Jivině (8.5. od 16:30).