Související zápas

Dolnobousovský SK
DBSKFK Slavoj Čistá
0:2
ne 5. 5. 2024 17:00 @ Dolní Bousov, III. třída muži, 23. kolo

"B" - 23. kolo - 05.05.2024 - DBSK - FK Slavoj Cistá 0:2 (0:1)

,

5.5. 2024 – Mistrovské utkání, III.třída muži, 23.kolo

DBSK B – FK Slavoj Čistá 0:2

Sestava: Macek – Havel, Klíma F., Novák M., Svoboda O. – Hrušovksý, Vynikal, Horák M., Zvěřina – Merva L., Šouta.

Náhradníci: Dorotík (10), Bartko (15), Verecký (55), Novák T. (70)

Tento víkend nás čekal soupeř z čela tabulky, který však na jaře hledá svou ztracenou formu. Poslední tři utkání nebodoval a my jsme byli připraveni tuto sérii soupeři prodloužit.

Do začátku jsme zachovali kostru základní jedenáctky z předchozího utkání doplněnou o posily z “A“ týmu. Cílem bylo navázat na výkon v obranné hře, vysoké nasazení a k tomu konečně zlomit střeleckou nemohoucnost. Téměř po začátku utkání došlo ke svalovému zranění Daniela Šouty a byli jsme nuceni střídat. Na to navázal i Jan Hrušovský. Do hry se tedy dostali dříve, než bylo plánováno, hráči Dominik Bartko a Jan Dorotík. Obraz hry v prvním poločase by se dal označit za vyrovnaný. Více šancí jsme si však vytvořili my. Bohužel výborný náběh za obranu, kdy se před brankářem hostí objevili Miroslav Horák a Lukáš Merva, jsme nedokázali dobře vyřešit. Stejně tak vytoužený gól nepadl ze šance Jana Dorotíka a ani z pěkného střeleckého pokusu Ondřeje Svobody. Stejný hráč hasil jedinou výraznější příležitost soupeře na brankové čáře. Změna skóre nastala však po střele soupeře z volného přímého kopu. Do šaten jsme šli tedy s jednogólovým mankem.

O přestávce jsme si řekli, že budeme pokračovat trpělivě v naší hře s vidinou zlomení střelecké smůly. Všichni jsme věřili, že utkání dokážeme zlomit na naši stranu. Ve druhém poločase jsme minimálně vizuálně byli lepším mužstvem, ale naší aktivní hru směrem dopředu jsme nepřetavili ve vstřelenou branku. Naopak se snad z jediné šance ve druhé půlce prosadil soupeř a stanovil konečný výsledek.

Opět můžeme říct, že naši hráči dali do hry vše. Bojovnost, nasazení a touha zvítězit se “béčku“ minimálně v posledních utkáních nedá odepřít. Chybí však dostatečná kvalita, klid a trocha toho štěstí ve finální fázi. Nezbývá než vytrvat v nastaveném duchu a naklonit si fotbalové bohy zpět na svou stranu.

Další utkání odehrajeme na hřišti TJ Sokol Pěčice “B“ 12.5. 17:00.

Komentář: Lukáš Merva