Související zápas

Dolnobousovský SK
SK JIZERAN DOUBRAVADBSK
0:2
so 6. 5. 2023 10:30 @ Doubrava, III. třída muži, 23. kolo

"B" - 23. kolo - 06.05.2023 - SK Jizeran Doubrava - DBSK "B" 0:2 (0:1)

.

SK Jizeran Doubrava – DBSK 0:2 (0:1)

Branky: 10. a 59. Dorotík

DBSK – Stránský – Hrdý, Bartko (68. Hrušovský), Polák, Havel, Boček (K), Nosek, Verecký (57.Svoboda J.), Šouta (68.Novák T.), Kubeček, Dorotík (79.Merva)

Zbývající náhradník: Ort J. (B)

Dopolední zápas v Doubravě nás díky kolizi termínů s dorostem i A mužstvem dostal do svízelné situace, kdy jsme sestavu lepili doslova na poslední chvíli a byli jsme rádi za každého hráče, který měl chuť a byl zdravotně v pořádku. Z toho důvodu se do základní sestavy DBSK vrátila i legenda Míra Boček, který byl také jmenován kapitánem a postavil se na pravý kraj zálohy. Soupeř z dolní poloviny tabulky tahal od začátku zápasu za kratší konec, naše družstvo hrálo dobře, hezky kombinovalo a bylo jen otázkou času, kdy půjdeme do vedení. To se nakonec povedlo Janu Dorotíkovi, který po přihrávce Bočka prošel obranou a poslal nás do vedení. Během první půle jsme nicméně stále pokračovali v naší oblíbené disciplíně, čímž je jednoznačně spalování i těch nejjasnějších šancí, jen za první poločas jsme po šancích Šouty, Dorotíka a hlavně Kubečka mohli vést i daleko výraznějším rozdílem.

Do druhé půle jsme šli tedy s jednobrankovým vedením a s jasným cílem co nejdříve své vedení navýšit a uklidnit se do závěru zápasu. To se naštěstí po 15- ti minutách po krásném centru Bartka povedlo hlavou Dorotíkovi, my jsme mohli v klidu prostřídat a i přes menší závěrečný tlak domácích jsme udrželi nejen vedení, ale i nulu vzadu.

Všichni hráči nechali na hřišti maximum, v celém utkání jsme byli jasně lepší a odvezli jsme si všechny tři body.

Dalibor Zehnal