SK Akuma Mladá BoleslavDBSK
2:4
so 28. 5. 2022 17:00 @ Sahara, OP muži, 23. kolo

"B" - 23. kolo - 28.05.2022 - SK Akuma Mladá Boleslav - DBSK "B" 2:4 (0:3)

Tak KONEČNĚ!!!!! Béčko veze z venkovního zápasu se soupeřem, který okupuje 6. příčku tabulky, zaslouženě 3 body.

SK AKUMA Mladá Boleslav: DBSK “B” 2:4 (0:3)

Branky: 6. Kuba Šolc, 33.Dan Šouta, 44.Lukáš Zvěřina, 66. Kuba Šolc

Sestava: Jakub Ort – Luděk Holub ml., Petr Havel ml., Aleš Drahota, Jakub Kverka – Lukáš Zvěřina (80. Lukáš Merva), Vladimír Bíšek (76. Filip Rejzek), Michal Šolc (C), Tomáš Šolc (56.Jakub Svoboda) - Jakub Šolc (67.Tomáš Novák), Dan Šouta (80. Honza Hrušovský)

Tak KONEČNĚ!!!!! Vezeme z venkovního zápasu se soupeřem, který okupuje 6. příčku tabulky, zaslouženě 3 body. Zápas jsme začali v podobné kvalitě, jako první půli s Řepovem.... tedy aktivně a na balónu s tím rozdílem, že jsme neinkasovali v úvodu. Naopak! Již v 8.minutě po rychlé sehrávce z vlastní půle po ose Petr Havel, Michal Šolc, Kuba Šolc vstřelil Kuba po svém typickém brejku náš úvodní gól - 0:1. Nadále jsme byli aktivnější a nebezpečnější, než soupeř. Náš tlak jsme korunovali ve 33. Minutě, kdy po individuální akci Tomáše Šolce, který na sebe navázal prakticky celou obranu a následným centrem našel na malém vápně zcela osamoceného Dana Šoutu, který tuto jednoduchou situaci vyřešil střelou pod padajícím gólmanem - 0:2. Další branka pak padla ještě do půle, kdy si Lukáš Zvěřina na hranici šestnáctky prohodil obranu a aktivním průnikem skrz bránicí linií se dostal před gólmana a prudkou křížnou střelou zvyšoval už na 0:3

Do druhého poločasu jsme opět šli s odhodláním utkání dotáhnout do vítězného konce. Opět jsme začali aktivně a v 50. Minutě se dostal do zakončení Kuba Šolc, který po krásné kombinační akci pálil do rukou branaře. V 66. Minutě došlo na velmi kuriozní situaci, která nám ale přinesla branku. Při domácím útoku, na hranici našeho velkého vápna, po souboji padnul domácí hráč, ale stylem “ala Luis Suárez”…tedy výskok do výšky, ruce nad hlavu a teatrální pád na zem, kde se mohlo zdát, že jde o život…, nicméně tento hráč se již v prvním poločase tímto způsobem snažil několikrát “motivovat” rozhodčího k odpískání pokutového kopu, leč marně. A v této situaci přestali domácí hrát a reklamovali faul..., rozhodčí však nechal pokračovat ve hře a Kuba Šolc doběhl volným tempem nikým neatakován až ke gólmanovi, kterého přehodil lobem - 0:4. V tomto okamžiku jsme možná trochu polevili na koncentraci, vědomi si náskoku a času hry. Soupeř nás za tuto laxnost potrestal dvěma góly v závěru, které už jenom korigovaly konečný stav na 2:4.

Věříme, že tato výhra přispěje k většímu sebevědomí mužstva ve zbývajících kolech, kdy nás příště čeká opět soupeř z první čtyřky tabulky – Bělá pod Bezdězem. Již jsme si dokázali, že hrát lze s každým

a první poločas v Řepově nás povzbudil a zápas na Akumě potvrdil lepšící hru manšaftu. Kladem je i postupné rozšiřování kádru o silné ročníky 1999, 2000, 2001,2002 a mladší, nyní např o Kubu Svobodu….

Snad lepšící se výsledky a přístup našich hráčů budou pozvánkou pro diváky na neděli 5.6., kdy od 17:00 hostíme zmiňovanou Bělou.