DBSKFC Horky "B"
3:2
ne 23. 10. 2022 15:30 @ Dolní Bousov, III. třída muži, 12. kolo

"B" - 23.10.2022 - DBSK "B" - FC Horky nad Jizerou "B" 3:2 (1:1)

Po třech nevydařených kolech béčko nutně proti soupeři z vrchních pater tabulky potřebovalo v domácím prostředí naplno bodovat.

„B“-mistrovské utkání-12.kolo

DBSK „B“ – FC Horky „B“ 3:2 (1:1)

Branky: 2. Jakub Šolc, 50., 75. David Rejzek

Sestava DBSK: Jakub Ort – Dan Šouta, Mirek Horák, Petr Ježek, Martin Kubišta – Luděk Holub (K), Milan Merva – Petr Ort (46. David Boško), Petr Havel, David Rejzek (75. Lukáš Oudrnický) – Jakub Šolc

Po třech nevydařených kolech jsme nutně proti soupeři z vrchních pater tabulky potřebovali v domácím prostředí naplno bodovat. Při velké absenci z důvodů zranění a marodky jsme využili méně vytížené hráče z A mužstva i dorostence a nutno podoktnout, že nám tyto posily přinesly tolik potřebný klid a kvalitu. Zápas jsme zahájili impozantně. Již ve 2.minutě dlouhý pas do volného prostoru křídla doběhl David Rejzek a centrem našel na malém vápně Kubu Šolce, který hlavou nekompromisně skóroval - 1:0. Bohužel již ve 4 minutě dostal dost volného prostoru hostující hráč, který neatakován postoupil s balónem ze své poloviny až na 25metrový distanc od naší brány a vypálil střelu, která ve vzduchu zaplavala a propadla Kubovi Ortovi do brány – 1:1. Tento moment nás nesrazil na kolena. Nadále jsme hráli naši hru a soupeře jednoznačně přehrávali a nepouštěli do šancí. Obrana pracovala spolehlivě a ojedinělé úniky po pravém křídle soupeře jsme dokázali eliminovat bez zásadního ohrožení naší brány. Naše aktivita byla značná a vycházela nám i taktika, se kterou jsme do zápasu šli. Vytvořili jsme si celou řadu šancí, z nich největší asi byla obdobou naší gólové akce ze 2. minuty. Ve 33. minutě po rychlé akci po pravé straně jsme se dostali k nebezpečnému centru do otevřené obrany a na hranici velkého vápna se objevil zcela sám Petr Havel, nicméně se nepodařilo prostřelit gólmana. První poločas tedy skončil nerozhodně 1:1.

Do druhého poločasu nastoupil David Boško na hrot, Kuba Šolc se přesunul na kraj zálohy a malinko jsme upravili postavení obránců při defenzivní činnosti a naše se hra se zase o trochu zlepšila. V 50. minutě se dostal k míči David Rejzek a po úniku se mu podařilo z úhlu prostřelit hostujícího gólmana – 2:1. Nadále se nám dařilo držet balón a nacházet volné spoluhráče v nadějných situacích, ale další gól se nám vstřelit nepodařilo ani ze standartních situací. Až přišla 75. minuta! Vysunutým forčekingem jsme nepustili soupeře k rozehrávce a postupně se balon dostal zpět do malého vápna, kdy aktivním napadání David Rejzek vnesl takový neklid do soupeřovi obrany až stoper zahrál malou domů mimo dosah vlastního ale gólmana a míč směřoval do opuštěné brány a zmiňovaný David Rejzek ještě stačil balon dostrčit za brankovou čáru a tudíž se nejednalo o vlastní branku, ale ta byla připsána Davidovi Rejzkovi, který tak skóroval v zápase již podruhé – 3:1. Po tomto našem navýšení skóre se zdálo, že zápas v klidu dohrajeme, ale poslední čtvrt hodiny přinesl ještě dvě zajímavé situace. V 81. minutě jsme snad poprvé zásadně zaspali při bránění a rychlý výpad po pravé straně soupeř využil centrem, který hostující nepokrytý hráč procedil skrz gólmana – 3:2. Tuto branku provázel avizovaný offside od asistenta rozhodčího na lajně, ale arbitři po vzájemné poradě branku uznali….Další zajímavost přišla v 87. minutě, kdy si vykoledoval faul David Boško a protože se jednalo o porušení pravidel ve vápně byla nařízena penalta. Té se ujal Kuba Šolc, ale svojí bombou doprostřed málem přelomil břevno nicméně gól nevsítil, a tak jsme nakonec zvítězili 3:2

Po konci utkání si hráči užili zasloužený potlesk 125 diváků a vítězný pokřik v kabině. Tento úspěch jsme moc potřebovali a chci poděkovat všem hráčů, kteří byli na soupisce a samozřejmě děkuji i divákům za podporu. Věřím, že tento zodpovědný a fotbalový výkon zopakujeme i příští neděli v Bakově, kde hrajeme další kolo od 14:30.