DBSKSK Bělá pod Bezdězem
2:7
ne 5. 6. 2022 17:00 @ DBSK, OP muži, 24. kolo

"B" - 24. kolo - 05.06.2022 - DBSK - SK Bělá pod Bezdězem 2:7 (0:4)

Po dobře odehraném utkání na Akumě šlo béčko do těžkého zápasu s výborným soupeřem s ambicemi poprat se o dobrý výsledek.

DBSK „B“ – SK Bělá pod Bezdězem 2:7

Branky: 1. David Vild, 8.Dominik Pokorný, 26. Tomáš Hodovanec, 40.David Vild, 56.Stanislav Pitloun, 60. Stanislav Pitloun,62.Jan Smékal, 74. Jan Keszeg, 80. Fanda Klíma

Sestava DBSK „B“: Michal Stránský (46. Jakub Ort)- Luděk Holub (46.Lukáš Zvěřina), Petr Havel (K), Aleš Drahota, Jakub Kverka-Jakub Kasal (46.Michal Šolc),Vladimír Bíšek, Jan Keszeg, Petr Ort (58. Filip Rejzek)-František Klíma-Dan Šouta (58.Jan Dorotík)

Po dobře odehraném utkání na Akumě jsme do těžkého zápasu s výborným soupeřem šli s ambicemi poprat se o dobrý výsledek. I když jsme v přípravě na zápas jednoznačně definovali potřebu důrazu vůči rychlým hráčům soupeře, tak opak se stal pravdou. Inkasovali jsme hned z prvního útoku a střely na bránu v 1. minutě!!! A to díky nedůrazu bránění malého vápna. V podstatě se nic nedělo, protože nás čekalo celé utkání a tento moment měl být výstrahou – ale nebyl! Hned v 8. minutě jsme inkasovali opět po rychlém brejku soupeře. V tuto chvíli byla situace již vážná jak s ohledem na stav utkání, tak hlavně s ohledem na předváděnou hrou. Zcela se rozpadl záměr držet balón a eliminovat tak hru soupeře a ani důraz při osobních soubojích nepřicházel. Všude jsme byli pozdě a počet zkažených přihrávek byl frustrující. Díky častým ztrátám míče jsme se dostávali pod tlak a obranná řada nestíhala bránit rychlé kontry soupeře, jednak díky přetíženosti a jednak díky špatnému přebírání hráčů, když beci byli daleko od stoperů a tento prostor dokonale využívali hráči Běle k průnikům do našeho pokutového území. Bohužel ani dopředu jsme toho moc nepředvedli. Záměr držet míč a rozehrávat na nabíhající útočníky a krajní záložníky vůbec nevycházel, a to z důvodu neskutečné nepřesnosti přihrávek. Byl to do očí bijící rozdíl mezi námi a hráči soupeře, kteří kombinovali s lehkostí a ve značné rychlosti. Poločasový výsledek byl 0:4, ale zejména hra byla tristní…Je pravdou, že jsme si šance nebo náznaky šancí dokázali vytvořit. Po průniku střílel do boční sítě Honza Keszeg, stejný hráč později střelou z vápna těsně minul pravou šibenici, po rohovém kopu se k hlavičce neprotlačil Fanda Klíma…ale góly střílel soupeř…

Do druhého poločasu jsme udělali změny na postu gólmana ze zdravotních důvodů a změny v obranné a záložní řadě. Situace se herně trochu zlepšila a začali jsme si postupně přidávat na aktivitě a v závěru přišly i góly, které byly pouze slabou náplastí a jednalo se pouze o korekci výsledku, protože soupeř do 62. minuty zvýšil skóre na 0:7. V závěru svými góly Honza Keszeg v 74. a Fanda Klíma v 80.minutě zmírnili porážku na finálních 2:7.

Výsledek je hrůzostrašný a předvedená hra taktéž!!! Mrzí to samozřejmě v souboji o setrvání v OP, ale také vůči divákům, kteří našli cestu na náš zápas v hojném počtu. Bohužel jsme jim nepředvedli nic, co by stálo za zmínku. Příští týden nás čeká opět silný soupeř, a to zápas s Březnem, které je aktuálně na 4. místě tabulky a pokud k tomuto zápasu přistoupíme podobným způsobem, pak se nemůžeme setkat s úspěchem…Naše cesta je přes poctivý a bojovný výkon, který jsme předvedli v posledních kolech včetně prvního poločasu v Řepově….