Související zápas

Dolnobousovský SK
SK Bakov n/J "B"DBSK
2:2
ne 19. 5. 2024 17:00 @ Bakov nad Jizerou, III. třída muži, 25. kolo

"B" - 25. kolo - 19.05.2024 - SK Bakov nad Jizerou "B" - DBSK "B" 2:2 (0:0)

.

SK Bakov n/J B ­– DBSK B 2:2 (0:0)

Sestava: Macek – Kynčl, Svoboda O., Havel, Bartko – Rejzek, Vynikal, Merva J., Svoboda J. – Merva L., Horák M.

Náhradníci: Kollátor, Stránský, Verecký, Karn V.

V tomto kole nás opět čekal jeden z těžších soupeřů z horní části tabulky. SK Bakov n/J “B“ však zažívá výkonnostní útlum a toho jsme chtěli využít. Mimo to všichni členové týmu chtěli napravit dojem z posledního utkání.

Opět se naše “béčko“ potkalo s četnými omluvenkami jak ze zdravotních důvodů, zranění a dalších. Všem, na poslední chvíli nominovaným hráčům, patří díky za doplnění a posílení našich řad. Znovu bylo cílem naší hry začít kompaktní a zabezpečenou obranou. V první půli měl však více příležitostí soupeř. Naštěstí dokázali dostat míč do naší brány pouze z ofsajdu. Nám se podařilo ohrozit bránu soupeře také. Chtěli jsme využívat rychlých hráčů po stranách, což se nám i dařilo. Například po krásném potažení míče Davida Rejzka zakončoval Petr Vynikal. Stav se ale v první půli nezměnil.

Do druhé půle nastoupila sestava beze změny. V šatně jsme si řekli, že musíme lépe zavírat střed hřiště, kde vznikal prostor pro soupeře. Plánem bylo vytrvat v naší hře a trpělivě čekat na příležitost. Ta se však naskytla brzy po výkopu druhého poločasu. Po nahrávce Jakuba Svobody se do gólové šance dostal Miroslav Horák, který po “Kuchtovsku“ zakončil do sítě domácích. Rychle na to jsme vynutili chybu soupeře, kterou mohl s větším klidem řešit Lukáš Merva, což se však nestalo a ze situace byl pouze výkop od brány. Kolem 60. minuty šel “dolů“ právě kapitán mužstva a na hrot se vysunul David Rejzek. Petr Verecký zaujmul tedy místo na kraji zálohy. Tímto krokem jsme si slibovali rychlostní překonání obrany soupeře. Což se také v 67. minutě podařilo. Opět to byl Jakub Svoboda, který vyslal míč na Davida Rejzka. Ten přeběhl všechny bránící hráče a kličkou na brankáře domácích vsítil náš druhý gól. Postupně se do hry dostaly další naši hráči z lavičky. Bohužel naše koncentrace nevydržela po celou dobu a soupeř dvakrát skóroval. Jednou ze závaru v brankovišti a podruhé střelou z přímého kopu.

V utkání předvedlo mnoho našich hráčů skvělé výkony. Mimo gólových akcí by se daly vypíchnout tři zneškodněné gólové příležitosti soupeře naším brankářem Lukášem Mackem, spolehlivý výkon obranné linie dirigované Petrem Havlem a Ondrou Svobodou. Opomenout nelze ani výkon beků Dominika Bartka a Přemysla Kynčla. Nutno podotknou, že máme na čem pracovat, stavět je však na čem.

Další utkání odehrajeme doma s SK Židněves 26.5. 17:00.

Komentář: Lukáš Merva