ne 28. 5. 2023 17:00 @ Dolní Bousov, III. třída muži, 26. kolo

"B" - 26. kolo - 28.05.2023 - DBSK "B"- SK Bakov nad Jizerou "B" 3:3 (2:2)

.

DBSK „B“ – Sk Bakov nad Jizerou „B“ 3:3 (2:2)

Branky: 9. Keszeg Jan, 24. Keszeg Jan (pen), 83. Šolc Jakub – 3.Valenta Michal, 45. Valenta Michal, 62. Pírek Lukáš

DBSK – Stránský – Hrdý, Bartko , Polák (69. Merva Jan), Šolc Tomáš – Kasal (62. Svoboda Ondřej), Keszeg, Nosek, Ort Petr (62. Svoboda Jakub) – Dorotík (46. Šouta), Hrušovský (K) (54. Šolc Jakub)

Zbývající náhradník: Ort J. (B)

V předposledním domácím utkání sezony jsme na našem hřišti a v krásném počasí přivítali rezervu Bakova nad Jizerou, se kterou jsme si rozdali o třetí místo v tabulce. Jak již bývá zvykem, nevyplatí se na naše zápasy chodit pozdě, jelikož v prvních minutách padají branky. Nebylo tomu jinak ani tentokrát, i přes vážné varování proti útočníkům Bakova Valentovi a Kohnhauserovi, nechali jsme hned v první minutě prvního jmenovaného trestuhodně za obranou a ten krásným lobem poslal soupeře do vedení. Na vyrovnávací branku se taky naštěstí nečekalo dlouho, když se v 9.minutě trefil krásně z přímo kopu Honza Keszeg. O 15 minut později byl zatažen za dres ve vápně Petr Ort a z nařízené penalty nás poslal do vedení střelec prvního gólu. V prvním poločase jsme měli více ze hry, ale naskytnuté šance jsme nedokázali proměnit. Vzadu se nám občas objevila nějaká skulinka, kterou naštěstí nedokázal soupeř využít. To se podařilo až těsně před koncem střelci prvního gólu Bakova Valentovi a tak se šlo do kabin za nerozhodného výsledku 2:2.

Do druhé půle jsme chtěli pustit čerstvou krev a zápas otočit v náš prospěch, bohužel z ojedinělé šance se soupeř opět dostal do vedení a následoval už náš klasický jarní druhý poločas, dobývání brány, soupeř chodil do breaků a my jsme spalovali šance. Jednu nakonec přece jen proměnil Kuba Šolc a i přes závěrečný tlak už jsme vítěznou branku nevstřelili. Je však nutné dodat, že remíza asi zápasu i jeho průběhu odpovídá a dělba bodů byla spravedlivá.

V dalším kole přivítáme v prvním červnovém víkendu doma v neděli od 17:00 TJ Sokol Jabkenice.