DBSKSK JIZERA PŘEDMĚŘICE
2:1
ne 4. 9. 2022 17:00 @ Dolní Bousov, III. třída muži, 5. kolo

"B" - 3. kolo - 04.09.2022 - DBSK "B" - SK Jizera Předměřice 2:1 (1:1)

V těžkém zápase, který jsme skutečně odbojovali jsme se mohli spolehnout na našeho gólmana, který popravdě vychytal naši výhru.

DBSK „B“ : SK Jizera Předměřice 2:1 (1:1)

Branky: 34.Jakub Šolc, 64. Honza Dorotík

Sestava DBSK: Roman Gereg – Kuba Svoboda (46. Lukáš Oudrnický), Luděk Holub (K), Václav Pilař (79.Tomáš Novák), Míra Polák – Milan Merva, Petr Ort – Filip Rejzek (32. David Rejzek), Lukáš Zvěřina (46.David Boško), Kuba Šolc – Honza Dorotík (87. Honza Hrušovský)

V těžkém zápase, který jsme skutečně odbojovali jsme se mohli spolehnout na našeho gólmana, který popravdě vychytal naši výhru. Začali jsme tak, jak jsme chtěli. Snažili jsme se kombinací dostávat do šancí, ale končili jsme na obraně soupeře, a tak za zmínku stojí dvě střely, které vyslal Milan Merva ze střední vzdálenosti, které obě šly těsně nad bránu. Dostali jsme se i do gólové šance, kdy ve 24. minutě po centru zprava a minele gólmana zakončoval Lukáš Zvěřina do prázdné brány, ale stoper hostů zázračně vykopl z brankové čáry. Ve 34. minutě se poprvé měnilo skóre. Po obraném odkopu Václava Pilaře si vzal balón na půlící čáře Kuba Šolc a svým typickým způsobem utekl obraně a podél gólmana zavěsil – 1:0. Ihned vzápětí soupeř bohužel srovnal na 1:1, kdy jsme špatně hodili aut v hloubi naší poloviny a po nepovedeném zpracování obtížného balonu se míč dostal až k nekrytému soupeři, který překonal bezmocného Romana Gerega v naší bráně a tak skončila i první půle.

Do druhé poloviny jsme sáhli ke střídání a malinko přeskupili řady a dohry se dostal i David Boško (z rodinných důvodů nemohl nastoupit od začátku) a mladý Lukáš Oudrnický. Snažili jsme hru zpřesnit a držet balon, ale ne vždy se nám to dařilo a soupeř se dostal do několika šancí, které lapil již zmiňovaný Roman Gereg. V 64. minutě se ke střele uvnitř vápna dostal Honza Dorotík a se štěstím po teči hostující obrany jeho střela zapadla těsně vedle tyče – 2:1. Do konce zápasu nás soupeř trápil výpady a šancemi, které ale díky obraně a brankaři skórem nepohnuly.

Chci i poděkovat fanouškům, kteří našli cestu na naše utkání a po celou dobu utkání nás podporovali a na závěr ocenili potleskem, byť naše hra nebyla úplně dle našich představ. Je nutné i zmínit, že ve třetím mistrovském utkání jsme hráli prakticky s jinou sestavou a stále hledáme nejlepší nastavení. Všichni pracujeme na tom, abychom postupně kádr konsolidovali a obměny nebyly tak veliké. Potřebujeme doladit kostru manšaftu a doplňovat dle možností o kluky z dorostu a „A“ mužstva, byť je patrné, že doposud doplnění bylo přínosné…

Skutečně jsme vybojovali těsné vítězství, které nás udrželo na špici tabulky, kdy jsme nyní na 4. místě s plným ziskem 9 bodů a jenom díky skóre jsme čtvrtí.