DBSKFC Horky "B"
7:3
ne 20. 8. 2023 17:00 @ Dolní Bousov, III. třída muži, 3. kolo

"B" - 3. kolo - 20.08.2023 - DBSK "B" - FC Horky nad Jizerou "B" 7:3 (4:1)

První utkání nové sezony odehrálo béčko na domácím stadionu proti nevyzpytatelnému soupeři z Horek.

DBSK B – FC Horky B 7:3 (4:1)

Branky: 2., 9. a 39. Boško David, 12. Nosek Patrik, 54. a 59. Dorotík Jan, 80. Zvěřina Lukáš

Sestava DBSK B – Ort Jakub (46. Pilař Ondřej), Merva Lukáš (K), Bartko Dominik, Svoboda Ondřej, Svoboda Jakub, Nosek Patrik, Kubeček Pavel, Boško David, Ort Petr, Merva Jan, Dorotík Jan

Náhradníci (od nové sezony je možné hokejové střídání a tak se všichni hráči dostali v průběhu zápasu na hřiště, ale časy neuvádíme): Holub Luděk, Zvěřina Lukáš, Kubišta Martin (z důvodu zranění do utkání vůbec nenastoupil), Novotný Michal, Pilař Ondřej (B), Hrušovský Jan, Verecký Petr

První utkání nové sezony jsme odehráli na domácím stadionu proti nevyzpytatelnému soupeři z Horek. Po přípravě, která byla víceméně zdařilá, jsme měli plnou soupisku, spoustu navrátilců a hlavně obrovskou chuť odčinit závěr sezony minulé, který se nám tedy hrubě nevydařil.

S nově zvoleným kapitánem Lukášem Mervou, na středu zálohy matadoři Boško a Kubeček a vepředu ostrostřelec Dorotík, vše nasvědčovalo tomu, že by zápas mohl dopadnout pro naše barvy dobře. Že tomu tak skutečně bude, se začalo naplňovat již ve 2. minutě, kdy svou hned první šanci zakončil chladnokrevně Boško, tentýž hráč navíc za sedm minut zvýšil krásným gólem na 2:0. Když Patrik Nosek ve 12té minutě proměnil svou čtvrtou tutovku a zvýšil na 3:0, zdálo se, že bude zápas jen naší záležitostí. Bohužel si to začali myslet i hráči na hřišti a pomalu ale jistě jsme otěže zápasu přepustili soupeři a ten naší liknavost potrestal ve 20té minutě kdy se prosadil nejlepší hráč soupeře Váňa. Náš team se probral a do poločasu jsme ještě zvýšili Boškem na 4:1, ten tak završil hattrick a do kabin jsme šli o mnoho klidnější.

Druhá půle konečně probrala našeho nejlepšího střelce loňské sezony, kterému se v prvním poločase dařilo spíše šance spalovat. Nejdříve proměnil penaltu, kterou si sám vybojoval a o pět minut později zvýšil skóre už na 6:1. Utkání se v poklidu dohrávalo, na 7:1 zvýšil střelou z dálky Lukáš Zvěřina a v závěru naší už lehce unavenou obranu dvakrát překvapil soupeř a korigoval výsledek na 7:3.

Utkání se hrálo ve velkém vedru, i tak ale byla kvalita a tempo vysoké, domácí fanoušky jsme potěšili pěknými brankami a vstoupili vítězně a jistě do nové sezony, jejíž cílem je samozřejmě skončit co nejvýše a ideálně se poprat o postup, když to bude v našich silách.

Další utkání sehrajeme v neděli 27.8. na hřišti FC Struhy od 17:00.