Související zápas

Dolnobousovský SK
SK LedceDBSK
0:1
ne 11. 9. 2022 17:00 @ Ledce, III. třída muži, 6. kolo

"B" - 4. kolo - 11.09.2022 - SK Ledce - DBSK "B" 0:1 (0:1)

Ke čtvrtému zápasu jelo béčko k „sousedům“ do Luštěnic s cílem potvrdit vítěznou vlnu.

SK Ledce – DBSK „B“ 0:1 (0:1)

Branka: 33. David Boško

Sestava DBSK „B“: Jakub Ort – Lukáš Merva, Luděk Holub (K), Petr Havel, Martin Kubišta – Jakub Svoboda (46.Lukáš Oudrnický), Petr Ort ( 75.Pavel Skála), Patrik Nosek, David Boško, Jakub Šolc – Honza Hrušovský (55.Honza Dorotík)

Ke čtvrtému zápasu jsme jeli k „sousedům“ do Luštěnic s cílem potvrdit vítěznou vlnu. Byli jsme posíleni o dva hráče A mužstva (Kuba Šolc, David Boško) a o hráče dorostu, kteří odehráli vítězný zápas v sobotu za dorost (Martin Kubišta, Pavel Skála, Lukáš Oudrnický, Ondřej Pilař) a je dobré zmínit, že celé mužstvo předvedlo solidní výkon, byť to na konečném výsledku nebylo úplně znát. Trochu jsme se trápili s proměňováním šancí….

Od začátku jsme se snažili držet balón a postupně se dostávali do hry a do náznaku šancí, ale nedokázali je proměnit. Za zmínku stojí akce ze 33. minuty, kdy po rozehraném přímém kopu se k míči dostal na ose hřiště Kuba Šolc, který poslal kolmici do vápna, kde krásně přihrávku na prsa zpracoval David Boško, který se otočil kolem obránce a poslal míč do sítě – 0:1. Tento gól nás povzbudil a začaly přicházet i šance. Zejména po rohových kopech Davida Boška a Petra Orta jsme byli blízko brankám. Lukáš Merva neusměrnil hlavou míč do brány, Honza Hrušovský se neprosadil střelou apod.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem navýšit vedení a uklidnit hru. Díky velké nedisciplinovasti soupeře se hra kouskovala a my jsme se do zakončování dostávali sporadicky. Postupem času soupeř více otevřel hru, a i fyzicky odcházel, a to byla voda na náš mlýn. Několikrát jsme obranu domácích provětrali rychlými kontry kdy zejména stažení Patrika Noska posledním hráčem soupeře volalo po červené kartě….Postupně jsme si vytvořili i střelecké příležitosti (Patrik Nosek, Honza Dorotík, Pavel Skála, David Boško), ale ty jsme nedokázali proměnit. Nakonec jsme utkání dotáhli do vítězného konce a ke tříbodovému zisku.

Zápas jsme odehráli zkušeně i když nám moc nevyhovoval rozměr hřiště, kdy jsme naplno nemohli využít rychlostní typy hráčů (Kuba Šolc, Patrik Nosek) na krajích zálohy, ale díky hráčské kvalitě a lepší kondici jsme zápas zvládli. Lze jednoznačně pochválit celý manšaft, kdy zkušenost doplnilo mládí a všichni jsme si šli za vítězstvím….

Opětovně nás přijela podpořit bousovská fanouškovská enkláva, kdy souboj v hledišti byl cca 1:1 na počet diváků, a i ze hřiště jsme odcházeli spokojenější my….

Další zápas odehrajeme na domácím hřišti, v neděli 18.9. od 16:30

Michal Bažant