ne 3. 9. 2023 17:00 @ Dolní Bousov, III. třída muži, 5. kolo

"B" - 5. kolo - 03.09.2023 - DBSK "B" - SK Klášter 5:3 (2:2)

DBSK B – SK Klášter 5:3 (2:2)

Střelci: 37., 42. a 50. Dorotík Jan, 48. a 72. Boško David)

Sestava DBSK B: Ort Jakub (46. Pilař Ondřej) – Merva Lukáš (K), Bartko Dominik, Holub Luděk, Svoboda Ondřej, Svoboda Jakub, Šouta Daniel, Verecký Petr, Kasal Jakub, Dorotík Jan, Boško David

Náhradníci: Hrdý Jan, Havel Petr, Polák Miroslav, Hrušovský Jan, Novotný Michal, Zvěřina Lukáš

Ve dalším utkání sezony jsme doma přivítali nováčka soutěže z Kláštera. Posilněni dvěma výhrami jsme i tentokrát měli v plánu získat tři body a udržet se na čele tabulky. Bohužel vstup do utkání nám nevyšel, všude jsme byli pozdě, z teamu byla cítit nervozita a náš výkon byl v prvním poločase mdlý. Soupeř vycházel ze zajištěné obrany a vyrážel do rychlých breaků. Naše obrana si s většinou výpadů poradila, nicméně dva útoky se povedly a tak jsme po půl hodině hry prohrávali již 0:2. Větší držení míče nám bylo k ničemu a každý centr letící do vápna Kláštera odvrátila pozorná obrana. Náš tlak nicméně směrem k první půli sílil. Po centru Vereckého nasadil své vlastní zdraví Daniel Šouta, zákrok golmana na něj by byl nejspíše posouzený jako penaltový, nebýt výhody a pohotového Dorotíka, který snížil na 1:2. O pět minut bylo srovnáno, kdy tentýž hráč dostal milimetrovou přihrávku na levou nohu a opět se nemýlil. Soupeř byl rád, že rozhodčí ukončil první poločas.

Do druhé půle jsme využili opět možnosti zamíchat se sestavou a pustit na hřiště čerstvou krev. Náš narůstající tlak jsme využili o dalších pět minut později, kdy náš největší otloukánek Daniel Šouta absolvoval další souboj s brankářem, míč bohužel do branky nedoskákal, což mrzelo samozřejmě nejvíce jeho. Ne už tak Boška, který z následné penalty poslal náš team poprvé v zápase do vedení. Střelecké dostihy mezi Boškem a Dorotíkem, pokud jim forma vydrží, budou ozdobou celé sezony. O dvě minuty později totiž právě Honza Dorotík zvýšil na 4:2 a soupeř definitivně odpadl. Prostřidali jsme zbytek hráčů, aby si zahráli všichni, dlouho se nám nedařilo navýšit skóre, až se toho ujal Boško a typickým angličanem zvýšil na 5:2. Poslední slovo v zápase měl soupeř, který po jedné z našich chyb vzadu využil rychlý break, Konečné skóre divokého zápasu se tedy nakonec zastavilo na stavu 5:3.

Po prvních třech utkáních máme plný počet bodů, jsme druzí jen o skóre za rezervou Bakova. Realizační team těší hlavně předváděná hra a produktivita. Chceme hrát atraktivní fotbal a dát šanci co největšímu počtu hráčů. Rozdávat radost jedeme již tuto neděli na hřiště SK Ledce, zápas má výkop v 17:00.