DBSKSK Jivina
4:1
ne 18. 9. 2022 16:30 @ Dolní Bousov, III. třída muži, 7. kolo

"B" - 5. kolo - 18.09.2022 - DBSK - SK Jivina 4:1 (1:0)

Těsně před důležitým zápasem se soupeřem, který byl v tabulce o dva body pod námi jsme museli řešit výměnu na postu gólmana, kdy se při rozcvičování zranil Roman Gereg.

DBSK "B" – SK Jivina 4:1 (1:0)

Branky: 13.Patrik Nosek,76.a 81.David Boško,83.Milan Merva

Sestava: Jakub Ort – Lukáš Merva, Petr Ježek, Petr Havel (46.Míra Polák), Lukáš Oudrnický (65.Petr Ort) – Luděk Holub (K), Milan Merva – Patrik Nosek, David Boško (84.Jakub Svoboda), David Rejzek (46. Honza Stejskal) – Tomáš Novák (65. Honza Hrušovský)

Těsně před důležitým zápasem se soupeřem, který byl v tabulce o dva body pod námi jsme museli řešit výměnu na postu gólmana, kdy se při rozcvičování zranil Roman Gereg! Jinak jsme opět nastoupili s mixem mládí a zkušenosti. Naši sestavu doplnil David Boško, Petr Ježek a Milan Merva z A týmu a po „mateřské přestávce“ se zapojil i Honza „Kejky“ Stejskal. Od začátku utkání jsme na poměrně těžkém terénu hráli to, co jsme si vytkli před zápasem a co jsme potřebovali. Ať už kombinací nebo aktivními nákopy do volných prostor jsme se snažili dostat na dostřel soupeřovy svatyně a ve 13.minutě jsme byli odměněny úvodním gólem Patrika Noska, kdy po pěkném pasu na levou stranu odcentroval David Rejzek a po sérii odrazů se dostal míč k volnému Patrikovi, který ho uklidil z prostoru penalty do brány – 1:0. Poté obdobná spolupráce v 17. minutě, přinesla situaci kdy opět po centru Davida Rejzka zakončoval Patrik Nosek do prázdné brány, ale stoper hostů vykopl balon z brankové čáry. V 19. minutě pokoušel štěstí technickou střelou Tomáš Novák, ale míč o kousek minul pravou tyč. 25. minuta přinesla také hezkou akci po ose David Boško-David Rejzek-David Boško, ale Davidovi v palebné pozici zabránila v zakončení dobrá defenziva hostů. Až ve 40. minutě se soupeř osmělil a rychlý kontr rozezvučel tyč naší brány. Poločas jsme tedy ukončili stavem 1:0.

O poločase jsme museli kvůli zranění lýtka střídat pilíř obrany Petra Havla. Do hry se dostal Míra Polák a Honza „Kejky“ Stejskal a naše hra po úvodním hledání dostala novou dynamiku. Bohužel v 55. minutě soupeř srovnal díky chybě v rozehrávce a následné střele mezi nohy vybíhajícího Kuby Orta – 1:1. Tento moment nás nakopl k nové ofenzívě a postupně se začala projevovat naše vyšší kvalita kádru a lepší fyzická kondice. V 77. minutě zopakoval nádherný fotbalový moment z Ledců David Boško, kdy po centru Tomáše Nováka zpracoval míč na prsa a z hranice šestnácky uklidil míč „z první“ k pravé tyči – 2:1. V 81.minutě opět David Boško využil podklouznutí hostujícího gólmana při odkopu, zpracoval si míč a technickou střelou skóroval mimo dosah branaře – 3:1. Ihned z následujícího útoku odcentroval z levé strany Honza Stejskal a Milan Merva si našel míč na hranici malého vápna a hlavou zavěsil – 4:1.

Na těžkém terénu a v prudkých dešťových přeháňkách jsme dokráčeli k jednoznačnému vítězství, kdy se nám dařilo proměňovat šance a zároveň jsme se dopustili pouze jedné chyby v obraně. Co prošlo, to spolehlivě pochytal Kuba Ort. Je fajn vidět, že mladí hráči po boku zkušených kluků rostou výkonem i sebevědomím, a to je jenom dobře jak pro celý bousovský fotbal, tak pro hráče samé. Nelze zapomenout na diváckou podporu, kdy se opět dostavilo na náš zápas téměř 100 lidí, kteří manšaft podporovali a na závěr odměnili potleskem – moc děkujeme

Další kolo odehrajeme už v sobotu 24.9. s Boleslavským Sportingem a opět se bude jednat o soupeře, který s námi sousedí v tabulce, a tak o důležitosti utkání není sporu