so 24. 9. 2022 16:30 @ Astonka, III. třída muži, 8. kolo

"B" - 6. kolo - 24.09.2022 - FC Sporting Mladá Boleslav - DBSK "B" 5:2 (4:0)

Proti silnému a rychlému soupeři odehrálo béčko dva rozdílné poločasy.

FC Sporting Mladá Boleslav : DBSK „B“ 5:2 (4:0)

Branky: 54.Honza Stejskal, 88. Serhii Radchuk

Sestava: Kuba Ort – Martin Kollátor (46.Serhii Radchuk), Honza Hrdý, Dan Šouta, Míra Polák – Lukáš Oudrnický (57.Pavel Skála), Patrik Nosek – Kuba Svoboda (46.Tomáš Novák), Kuba Šolc (46.Michal Šolc), Honza Stejskal – Honza Hrušovský (46.Honza Dorotík)

Proti silnému a rychlému soupeři jsme odehráli dva rozdílné poločasy. První byl zcela nepovedený, druhý byl po zlepšeném výkonu výrazně lepši. Je pravdou, že do naší sestavy zasáhla zranění důležitých hráčů (Luděk Holub, Petr Havel, Lukáš Merva) i absence Petra Orta který měl omluvenku na dovolenou. Z „A“ mužstva jsme měli k dispozici Honzu Hrdého, který se rozehrává po vleklém zranění. Začátek rozhodně sliboval lepší výsledek. Už v 6. minutě se protáhl obranou soupeře Kuba Svoboda a po rychlém samostatném úniku se octl před brankářem, ale bohužel neproměnil….Následně začali domácí hrozit rychlými brejky, které pro naši značně improvizovanou obranu byly obtížné zachytávat. Soupeř nás zatlačoval do hlubokého bloku a již zmiňovanými pasy nebo přímými centry vystavoval našeho branaře a obranu pod tlak. Mezi 20. až 43. minutou se zápas prakticky rozhodl, kdy soupeř vstřelil 4 branky, přičemž jeden byl vlastní…. Ale ani první poločas to nebyl fotbal na jednu bránu. I my jsme měli pološance, a zejména po střelách Honzy Stejskala měl soupeř namále. Nicméně stav poločasu 4:0 byl jasný…

Do druhé půle jsme udělali změny na postech, kdy pro zranění musel střídat Kuba Svoboda a ostatní střídání byla spíše taktická pro nepřetěžování hráčů, které čekaly nedělní zápasy. Po změně stran se naše hra výrazně zlepšila. Příchodem zkušenosti jménem Michal Šolc jsme začali soupeře přehrávat a postupně vznikali šance zejména z levé strany, kde fungovala spolupráce Míra Polák-Honza Stejskal, kterou kreativně doplňoval již zmiňovaný Michal Šolc. Ani naše pravá strana nezůstávala pozadu. V 54. minutě zahrával rohový kop Tomáš Novák a po zmatku v obraně domácích se míč dostal k Honzovi Stejskalovi, který utěšenou střelou snížil na 1:4 a vykřesal jiskru naděje. Bohužel o 5. minut později jsme neuhlídali rohový kop soupeře a domácí šli do vedení 1:5. Nutno podotknout, že jsme zápas neodevzdali a dál se tlačili před soupeřovu branku nicméně další šance Honzy Stejskala po střelách nebo Patrika Noska při individuálním průniku obranou zůstaly nevyužity. Dočkali jsme se až v 88. minutě, kdy po centru z leva dobíhali před gólmana dva naši hráči. Tomáš Novák ještě neuspěl s hlavičkou z bezprostřední blízkosti, ale důrazně dobíhající pravý bek Sergeii Radchuk dotlačil míč do sítě 2:5

Bohužel výsledek je krutější než předvedená hra, kdy zejména ve druhém poločase jsme byli opticky lepším týmem. Klukům patří díky, že zápas nezabalili po nepovedené první půli a stále jsme se snažili hrát fotbal. Díky ztrátě vedoucích Horek v Předměřicích se situace na čele III. Třídy zase vyrovnala, kdy díky skóre vedou Horky, Sporting je druhý a my se stejným počtem bodů jsme na třetím místě, takže situace je nadále zcela srovnaná pro tyto tři družstva

Příští kolo odehrajeme v neděli 2.10. od 16:00 na domácím hřišti s SK Židněves