DBSKSK Židněves
1:1
ne 2. 10. 2022 16:00 @ Dolní Bousov, III. třída muži, 9. kolo

"B" - 7. kolo - 02.10.2022 - DBSK "B" - SK Židněves 1:1 (0:0)

Škoda!!! Proti soupeři ze spodní poloviny tabulky jsme věřili v zisk plného počtu bodů, zvlášť na domácím hřišti.

„B“ – mistrovské utkání – 7.kolo – 2.10.2022

DBSK B : SK Židněves 1:1 (0:0)

Branka: 76. Jakub Šolc

Sestava DBSK: Ondra Pilař – Dan Šouta (60.Lukáš Jahoda), Míra Horák, Luděk Holub C, Míra Polák – Petr Ort, Lukáš Oudrnický (46.Pavel Skála) – Kuba Svoboda (77.Honza Hrušovský), Patrik Nosek, Filip Rejzek(46.Lukáš Zvěřina) – Honza Dorotík(46.Kuba Šolc)

Škoda!!! Proti soupeři ze spodní poloviny tabulky jsme věřili v zisk plného počtu bodů, zvlášť na domácím hřišti. Od začátku jsme soupeře nepouštěli před svoji branku a tlačili jsme se do zakončení, ale nebylo nám přáno. Soupeř urputně bránil a my jsme se nemohli dostat do gólové šance. Naše pokusy o překonání soupeře končili buď nepovedenou finální přihrávkou nebo zablokováním bránících protihráčů. Světlejším momentem byla situace ze 30. minuty, kdy důrazný tlak na soupeřova branaře nezužitkoval Honza Dorotík. V podstatě až ve 40.minutě jsme předvedli to, co jsme připravovali před zápasem. Po levé lajně utekl Filip Rejzek a dostal až na dostřel soupeřovy svatyně, ale jeho prudkou střelu vytěsnil hostující gólman. Nám se vůbec nedařila kombinační hra a ani taktický záměr hrát do volných prostorů a využívat rychlých krajních záložníků. Potěšitelné bylo, že ani soupeř neměl prakticky žádnou velkou šanci a co prošlo za obranu, s tím si spolehlivě poradil Ondra Pilař v naší bráně.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem hrát trpělivě a rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Na hřiště přišel Lukáš Zvěřina, Kuba Šolc a Pavel Skála a čerstvou kvalitou jsme ovládli hru. Bohužel náš tlak byl zpočátku velmi platonický a stále jsme dopláceli na fakt, že jsme se oproti poradě v kabině snažili hrát na malém prostoru, který navíc soupeř zahušťoval a naše přihrávky byly často velmi nepřesné a často končili soupeřovým odkopem. Postupem času se projevila naše větší hráčská kvalita a lepší fyzická kondice. Soupeř zdržoval hru častými odkopy mimo hřiště a různými průtahy. Bylo vidět, že se zápas láme v náš prospěch a gól visel ve vzduchu. Bohužel v době, kdy jsme veleli k finální zteči, tak přišla jediná zásadní chyba při neubránění rohového kopu, kdy balon propadl k volnému hráči soupeře a ten z vnitřku šestnácky prostřelil našeho bezmocného gólmana….66.minuta – 0:1. Po tomto pohlavku naši hráči zvýšili tempo, ale ne, a ne se prosadit. Dvakrát z levé strany zakončoval Lukáš Zvěřina, avšak slabě do gólmana, dvakrát se pokoušel o střelu Patrik Nosek, ale oba pokusy byly zblokovány. V 76. minutě jsme dostali příležitost volného přímého kopu z rohu velkého vápna. Míč si postavil Kuba Šolc a chytrou střelou, která ještě před brankařem skočila, vsítil naší vyrovnávající branku – 1.1. Zápas tedy začínal od začátku, ale naše mužstvo tlačilo soupeře před jeho branku a byli jsme v tlaku. V závěrečných minutách mohl být hrdinou střídající Honza Hrušovský, který se dostal do třech šancí z toho dvou loženek, ale bohužel neproměnil. Zápas jsme dohrávali již v křeči a pod tlakem dát vítězný gól což se ale bohužel nepodařilo…!!!

Výsledek 1:1 je pro nás jednoznačně ztráta, ale i takové zápasy někdy fotbal přináší a nechť je tento mač pro naše hráče ponaučením pro nadcházející duely. Poděkování patří opět divákům za to, že i v nepříznivém počasí nás přišli podpořit, ale dík patří i všem hráčům ne snad za výsledek, ale za odhodlání a bojovnost