ne 24. 9. 2023 16:30 @ Předměřice, III. třída muži, 8. kolo

"B" - 8. kolo - 24.09.2023 - SK Jizera Předměřice - DBSK "B" 5:2 (1:0)

SK Jizera Předměřice - DBSK B 5:2 (1:0)

Střelci: 86. Ort Jakub, 89. Merva Jan

Sestava DBSK B: Pilař Ondřej – Bartko Dominik, Holub Luděk, Novák Matouš, Hrdý Jan, Svoboda Jakub, Kubeček Pavel, Verecký Petr, Šouta Daniel, Dorotík Jan, Boško David (K)

Náhradníci: Hrušovský Jan, Novotný Michal, Svoboda Ondřej, Ort Petr, Ort Jakub, Merva Jan, Merva Lukáš

Utkání s nepříjemným soupeřem z Předměřic jsme chtěli zvládnout a hlavně si otestovat, jak jsou na tom v reálu naše šance vzhledem k myšlenkám o postupu do Okresu. O tom, že to nebude žádný med, jsme se přesvědčili hned na začátku utkání, nefungoval nám střed zálohy a domácí hrozili rychlými protiútoky. Nicméně i tak, to byl náš tým, který se mohl dostat do vedení, ovšem ani Boško, Dorotík a hlavně Šouta, který se ocitl sám na malém vápně, své šance neproměnili a tak přišel zasloužený trest, kdy střelou z dálky se v první půli prosadili domácí. Ondra Pilař oslněn sluncem střelu zaregistroval až v síti. Poločas byl tedy 1:0 z pohledu domácích Předměřic.

Jak už bývá zvykem, do druhé půle jsme lehce přeskupili síly a rozestavení, paradoxně to byli ale domácí, kteří nás začali přehrávat ještě víc. V rozmezí mezi 48. až 58. minutou využili třikrát hrubých chyb na naší obraně a zápas prakticky rozhodli. Otáčet venku skore 4:0 bylo těžké. Na hřiště jsme tedy pustili i zbytek náhradníků a snažili jsme se utkání důstojně dohrát. V 86. minutě si Ondra Svoboda postavil míč k rozehrávce přímého volného kopu, než se však stihnul rozkoukat, prásknul do balonu Kuba Ort (hrající v tomto případě v útoku) a vymetl šibenici domácímu brankáři tak dokonale, že by mohl i Ronaldo závidět. Snažili jsme se nadechnout k většímu náporu, bohužel další chyba vzadu nás definitivně srazila a v poslední minutě korigoval skore na konečných 2:5 z našeho pohledu Honza Merva.

Utkání se nám hrubě nepovedlo, od první minuty bylo vše špatně a zaslouženě jsme ho prohráli. Prakticky v plné sestavě, bez chybějících opor jsme si jasně nastavili zrcadlo a taky odpověděli na otázky, co je potřeba zlepšit, chceme-li se prát v této sezoně o přední příčky a o postup.