DBSKSK JIZERAN DOUBRAVA
0:1
ne 9. 10. 2022 16:00 @ Dolní Bousov, III. třída muži, 10. kolo

"B" - 9. kolo - 09.10.2022 - DBSK "B" - SK Jizeran Doubrava 0:1 (0:1)

Po nepříliš povedeném utkání minulý týden béčko chtělo v domácím prostředí naplno bodovat.

DBSK “B” : SK Jizeran Doubrava 0:1 (0:1)

Sestava: Jakub Ort - Dan Šouta, Petr Havel, Luděk Holub, Miroslav Polák - Petr Vynikal, Petr Ort - Jakub Šolc, Patrik Nosek, Tomáš Novák - Jan Dorotík

Po nepříliš povedeném utkání minulý týden jsme chtěli v domácím prostředí naplno bodovat a k tomu jsme i přizpůsobili taktiku hry, kdy jsme chtěli hrát na větším prostoru a hledat rychlé krajní záložníky, kteří následně ať už centry nebo kolmým průnikem měli podporovat útočné akce. Bohužel nám tato taktika vycházela pouze do hranice velkého vápna soupeře. V podstatě jsme celý zápas hostující tým přehrávali a nepouštěli je do vyložených šancí mimo 34. minuty, kdy při našem váhání se zakončením ve střelecké pozici nás soupeř zbavil míče a rychlou kolmou přihrávkou za naši obranu našel volného hráče, který zakončil rychlý brejk gólem 0:1. Do této minuty i následně do konce zápasu jsme hráli v podstatě jenom my. I když se naši hráč snažili, tak dostat se do nějaké vyložené šance se nám nepovedlo. V prvním poločase jsme na soupeřovu bránu vyslali 5 střel, ale ani jedna se nevešla mezi tři tyče, natož aby ohrozila soupeřova gólmana.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem hrát trpělivě a rozhodnout zápas v náš prospěch, ale zůstalo pouze u záměru. Stále jsme si vypracovávali šance, ale neproměňovali. Ve 46. minutě po rohovém kopu zakončoval těsně vedle hlavou Dan Šouta, slibně vypadal i průnik Patrika Noska středem obrany, leč neúspěšně. Měli jsme i dvě tři standardky z nebezpečné vzdálenosti od brány, ale žádná střela či šance nevedla ke gólu. Nakonec ve vyhroceném utkání jsme soupeři podlehli právě jedinou brankou ze zmiňované 34. minuty. Opět jsme předvedli bojovný výkon s nasazením, ale bolest z minulého zápasu se Židněvsí stále přetrvává. Velmi obtížně si vytváříme vyložené šance a vypracované náznaky nedokážeme dotáhnout do úspěšného konce. V rozhodujících chvílích nám chybí klid na balonu, důraznější zakončení nebo kvalitní finální přihrávka. Situaci rozebereme na tréninku a musíme se soustředit na další zápas, který hrajeme v Chotětově, v neděli 16.9 od 15:30. Samozřejmě nás tyto poslední dva zápasy mrzí neboť jsme herně byli lepším týmem, ale nedokázali jsme naši kvalitu přeměnit v dobrý výsledek vyjádřený góly….