DBSKFC Mukařov
8:1
so 13. 8. 2022 11:00 @ Dolní Bousov, Přátelské utkání, Přátelské utkání

"B" - Přátelák - 13.08.2022 - DBSK - FC Mukařov 8:1 (1:1)

Další přípravný zápas odehrálo béčko v sobotu 13.8. doma se soupeřem ze soutěže-Mukařovem.

DBSK B - Mukařov  8:1 (1:1)
Branky: 45., 82. T.Novák, 53.,78.,85. J.Hrušovský, 56.O.Šimek (penalta), 60.P.Ort, 71.L.Zvěřina,
Sestava: Jakub Ort, Ondřej Pilař - Lukáš Merva, Lukáš Zvěřina, Luděk Holub, Ondra Svoboda - Lukáš Oudrnický, Patrik Nosek - Kuba Svoboda, Petr Ort, Míra Polák, Odra Šimek, Tomáš Novák - Honza Hrušovský, Honza Dorotík

Další přípravný zápas jsme odehráli v sobotu 13.8. doma s naším soupeřem ze soutěže-Mukařovem. Sestava se potýkala s omluvenkami hráčů, ale nakonec jsme vše zvládli. Utkání jsme zahájili pro nás typicky, a to chybou v rozehrávce obrany a soupeř šel už ve 2. min do vedení - 0:1. Postupně jsme začali přebírat iniciativu a vytvořili jsme si celou řadu šancí, které jsme bohužel neproměnili. Až ve 45. minutě zatáhl po levé straně míč Míra Polák a přihrávkou pod sebe našel levou nohu T. Nováka, který si aktivně seběhl do šance z pozice pravého záložníka a z rohu velkého vápna utěšenou střelou nekompromisně prostřelil hostujícího gólmana - 1:1 a takto zkončil i 1.poločas.
O přestávce jsme už na hřišti dominovali a šance střídala šanci a

následovali i branky po hezkých kombinacích a aktivní hře. V 53. minutě vybojoval presingem míč Patrik Nosek a předložil finální přihrávku Honzovi Hrušovskému, který se nemýlil a poslal míč podél gólmana do sítě - 2:1, 56. minuta vybojoval Ondra Šimek drzým průnikem do šestnáctky penaltu, kterou pak sám také proměnil - 3:1. V 60. minutě kolmou přihrávku do vápna od Lukáše Oudrnického proměnil Petr Ort - 4:1. V 71. minutě jsme zahrávali standartku z 25 metrů. Exekutor Lukáš Zvěřina napálil prvním pokusem zeď, ale míč se odrazil zpět na jeho levou nohu a Lukáš vymet levačkou šibenici - 5:1. 78. minuta přinesla asi nejhezčí gól zápasu, kdy po našem tlaku a zmatku soupeře s odkopem se vysoký balón dostal na hranici šestnáctky, kde ho Honza Hrůša nůžkami “ala” Zlatan, poslal do sítě - 6:1! V 82. minutě po spolupráci na jeden dotek po ose T. Novák-H. Hrušovský-T.Novák posledně jmenovaný vstřelil gól na 7:1 a v 85. minutě dovršil hattrik Honza Hrušovský - 8:1. Následně byl zápas ukončen ještě před 90. minutou na žádost soupeře….

Zápas přinesl nasazení našich hráčů, kteří si již začínají zvykat na nový systém hry 4-2-3-1, přinesl krásné akce jak středem - kolmo přes obranu, tak i po krajích hřiště. Oproti předcházejícím utkáním jsme lépe kombinovali a víc drželi míč bez zbytečných ztrát a hlavně proměňovali šance! Za výkon a nasazení je potřeba ocenit všechny hráče kolektivně, byť i individuální výkony byly kvalitní a uvidíme, zda poslední přípravné utkání s Turnovem B, které odehrajeme v úterý, 16.8. od 18:00 doma, potvrdíme vzrůstající formu před nedělním mistrovským zápasem….