DBSKFK Turnov "B"
5:5(2:2)
út 16. 8. 2022 18:00 @ Dolní Bousov, Přátelské utkání, Přátelské utkání

"B" - Přátelák - 16.08.2022 - DBSK - FK Turnov "B" 5:5 (2:2)

Poslední přípravu před mistrovským zápasem béčko odehrálo s nejkvalitnějším soupeřem hrajícím Okresní přebor.

DBSK „B“ – Turnov „B“  5 : 5

Branky: 16. Lukáš Merva, 23.Honza Dorotík (P), 62.Filip Rejzek, 67. Patrik Nosek, 86. Tomáš Novák

Sestava: Jakub Ort – Lukáš Merva, Luděk Holub (C), Petr Havel ml., Ondra Svoboda – Petr Ort, Patrik Nosek, Lukáš Oudrnický, Pavel Kubeček, Filip Rejzek, Tomáš Novák – Honza Hrušovský, Honza Dorotík, Kuba Šolc

Poslední přípravu před mistrovským zápasem jsme odehráli s nejkvalitnějším soupeřem hrajícím Okresní přebor. Po dobrém výkonu proti Mukařovu jsme nastoupili prakticky ve stejné sestavě proti soupeři, který přijel s mladými hráči na hranici dorostu a mužů a tomu i odpovídal rychlejší fotbal, na který jsme si chvilku zvykali, ale hlavní úkol neinkasovat v prvních minutách jsme splnili. V 16. minutě jsme dostali možnost standartky z pravé strany vápna a výborně kopnutý centr Petrem Ortem na přední tyč hlavou uklidil do sítě Lukáš Merva – 1:0. Ve 23. minutě po penaltě na svoji osobu protrhl střelecké trápení Honza Dorotík – 2:0 a postupně přicházeli i další šance, které jsme bohužel neproměnili. Ke konci prvního poločasu jsme krátce po sobě dvakrát inkasovali zejména z důvodů nedostatečného důrazu před naším pokutovým územím a po individuální chybě. Nastup do druhého dějství se nám taktéž nepovedl ze stejného důvodu a v 48. minutě jsme prohrávali 2:3, když jsme fatálně nepokryli dobíhajícího hráče na centr ze strany. Tato situace nás trochu rozhodila, ale mužstvo se opět zvedlo a v 62. minutě po rychlém vysunutí Kubou Šolcem z pravé strany zakončoval Filip Rejzek – 3:3. Nadále jsme se snažili hrát aktivně, ale soupeř nás ohrožoval dlouhými nákopy za obranu, kdy nám z brejku vstřelili gól na 3:4. Na tuto branku jsme odpověděli v 67. minutě rychlým výpadem Kuby Šolce, který v rozhozené obraně našel přihrávkou nabíhajícího defenzivního záložníka Patrika Noska, který svůj 40-ti metrový sprint zakončil chladnokrevně kolem gólmana – 4:4. Vzápětí, po individuální chybě, jsme z brejku obdrželi branku a stav byl pro nás opět nepříznivý 4:5. Na závěr zápasu jsme si vypracovali rohový kop, kdy laxní obrana soupeře nechala na malém vápně zcela volné tři naše hráče a Tomáš Novák pohodlně, nikým neatakován, vstřelil hlavou vyrovnávající branku – 5:5 a takto i skončil celý zápas.

Zápas v úmorném vedru a v dobrém tempu jsme s kvalitním soupeřem nakonec hodnotili vcelku pozitivně, kdy na celkovém výsledku se podepsaly čtyři individuální chyby, kterých se musíme pro příště vyvarovat. Mistrovskou sezonu zahajujeme domácím zápasem v neděli 21.8. od 17:00 s Čistou.