DBSKSporting Mladá Boleslav "B"
2:2(2:1)
ne 19. 3. 2023 15:30 @ Jičín, Přátelské utkání

"B" - Přátelák - 19.03.2023 - DBSK "B" - Sporting Mladá Boleslav "B" 2:2 (2:1)

Poslední přípravné utkání odehrálo béčko na UMT v Jičíně proti Sportingu Mladá Boleslav B

DBSK B – Sporting Mladá Boleslav B  2:2 (2:1)

Branky: Dorotík 2x

Sestava 1. poločas: Stránský – Bíšek, Hrdý, Svoboda O. – Svoboda J., Ort P., Polák, Havel, Bartko – Kubeček, Dorotík

Sestava 2. poločas: Ort J. - Bíšek, Hrdý, Svoboda O. – Verecký, Merva J., Ort P., Kubeček, Novák – Chrpa, Hrušovský

Poslední přípravné utkání jsme odehráli na UMT v Jičíně proti Sportingu Mladá Boleslav B, který byl minimálně z půlky doplněn hráči áčka. Čekal nás tedy soupeř odpovídající kvalitou i složením tomu, co budeme potkávat valnou část jara.Do utkání jsme vstoupili dobře, kombinace a souhra již splňovala určitě parametry, nicméně stále se trápíme v koncovce, což demonstroval v jasné šanci Míra Polák, který sám na malém vápně hlavičkoval jen do tyče. Jan Dorotík taky pálil jednu šanci za druhou a jelikož trefil Pavel Kubeček krásnou střelou z dvaceti metrů jen břevno, vypadlo to opět na bezbrankový poločas. Nakonec se nám však přecejen podařilo na konci poločasu dvakrát překonat obranu soupeře, kdy dvakrát chladnokrevně proměnil svou šanci Jan Dorotík. Až na jednu šanci nás vzadu podržel Michal Stránský a tak jsme do poločasu šli s vedením 2:1.

Do druhé půle jsme už trochu promíchali sestavu a dali šanci všem hráčům na střídačce, i soupeř prostřídal a do branky postavil brankářského veterána Jardu Bílka, známého sportovního redaktora, s přezdívkou růžový démon. Ačkoli tento brankář již dávno nesplňuje parametry atletické postavy, udělali z něj naši útočníci nejlepšího hráče druhého poločasu, kdy občas ani člověk nechápal, jak dokázal své tělo přemístit při našich jasných šancích. Spalování šancí tedy pokračovalo a jelikož soupeř dokázal proměnit jednu ze svých mnoha šancí (ostatní spolehlivě zlikvidoval Kuba Ort), skončilo utkání remízou 2:2.Zápas byl svižný, se spoustou šancí na obou stranách a naše předváděná hra již odpovídala tomu, čím se chceme prezentovat v soutěži.

Na závěr je třeba říci, že sestava v první půlce se již z 90-ti procent blíží tomu, s čím chceme v neděli vyrukovat na prvního soupeře, kterým budou na našem stadionu Struhy, a to v neděli 26.3. v 15:00.