so 23. 7. 2022 11:00 @ Doksy, Přátelské utkání, Přátelské utkání

"B" - Přátelské utkání - SK Doksy - DBSK "B" 7:1

V sobotu béčko sehrálo první přípravný zápas s účastníkem I.B třídy.

Sestava: Jakub Ort, Ondřej Pilař – Lukáš Merva, Luděk Holub, Martin Kubišta, Ondřej Svoboda - Petr Ort, Dominik Bartko, Sergej Radčuk - Petr Koťátko, Matěj Krejčík, Jakub Svoboda, Lukáš Zvěřina, Ondra Šimek - Honza Hrušovský, Tomáš Novák

Gól: Honza Hrušovský

V sobotu, 23.7. jsme sehráli první přípravný zápas s účastníkem I.B třídy. Zápas jsme po dohodě trenérů A i dorostu pojali vskutku jako přípravný k otestování jednak celé řady dorostenců v prostředí mužského fotbalu, ale hlavně k zažití nového rozestavení, které budeme hrát napříč mužstvy A,B i dorostu.

Prvních 20 minut jsme složitě hledali správné prostory a špatně pokrývali kombinující hráče soupeře, kteří oproti nám vykazovali větší fotbalovou zkušenost i fyzické parametry (z pochopitelných důvodů převahy mladých hráčů v našem týmu). V rychlém sledu jsme dostali 3 góly, ale postupně jsme byli jistější v držení balonu a začaly vycházet i některé kombinační akce, kdy po jedné z nich ve 25 minutě vstřelil Honza Hrušovský gól na 3:1. Do konce poločasu jsme obdrželi ještě jednu branku, ale vytvořili si i dobré šance, kdy sám Honza Hrušovský měl na kopačce další 2 góly.

Po změně stran jsme obdrželi ještě 3 góly, zejména po střelách volných hráčů do vrchní části naší branky. Nicméně i v druhém poločase jsme se snažili kombinovat a více držet míč na kopačkách, avšak díky již zmiňované fyzické převaze soupeře se to ne vždy dařilo. Výsledek zápasu, který se hrál za těžkých klimatických podmínek (vysoká teplota a vlhkost) se zdá být děsivý, ale i nutno podoktnout, že jsme zaznamenali i povedené kombinační akce se solidním zakončením. Jak bylo napsáno, tak zápas byl skutečné přípravný k zažití systému hry, který na trénincích nacvičujeme.

Další přípravné zápasy se odehrají 13.8 od 11 a 16.6 od 18 v domácím prostředí a zde již budeme ladit finální sestavu pro mistrovský zápas 21.8. Ještě se snažíme o jeden přípravný zápas cca 6.8, který zatím není finálně domluven.