304_20240125_104301.jpg

Rozhovor s trenérem B týmu DBSK - Daliborem Zehnalem

.

Dalibore, nejdříve tě poprosím o zhodnocení podzimu DBSK “B”.

Zde si dovolím odpovědět několika statistickými údaji:

Odehráno 13 utkání (7 výher, 1 remíza, 5 porážek)

Branky vstřelené: 38 (15x Boško, 7x Dorotík, 2x Zvěřina, 2x Merva J, 2x Hrušovský, 1x Merva M., 1x Kasal, 1x Ort J, 1x Ort P., 1x Zehnal, 1x Šouta, 1x Macek, 1x Hrdý, 1x Sedláček, 1x Nosek)

Branky obdržené: 27

Počet hráčů: Za podzim se na naší soupisce otočilo 37 hráčů. Nejmladším byl Kynčl Přemysl, nejstarším Boček Miroslav.

Do sezony jsme vstoupili dobře, Horky B, Struhy i Klášter byly střeleckým představením našich hráčů v čele s Boškem a Dorotíkem. Nicméně už v tu dobu jsme upozorňovali celý tým na to, že o branky se musí podělit více hráčů, pro případ že se jeden nebo druhý zraní či nebude z jiného důvodu k dispozici. To se potvrdilo hned v dalším utkání na hřišti Ledců, kdy jsme nebyli schopni vstřelit více než jednu branku, dostali jsme dvě a navíc v nervózním závěru jsme dostali dvě červené karty. Poté jsme sice doma porazili Mukařov, ale další tři utkání v Předměřicích, doma s Kněžmostem a v Čisté, jsme prohráli a propadli jsme se i tabulkou. Utkání v Čisté, kde jsme díky kolizi zápasů a mnoha omluvenkám nehráli v nejsilnější sestavě, bylo na druhou stranu odmakáno na jedničku. V Předměřicích jsme prohráli opravdu s jediným soupeřem, který byl po celý zápas lepší než my. Smolná domácí prohra s Kněžmostem jen dokreslila náš herní výpadek v prostředku podzimu.

Následovala výhra nad Pěčicemi B, cenný skalp Bakova B a smolná remíza v Židněvsi. Domácí výhru 1:0 nad Strašnovem trefil obrozený střelec Hrušovský a sezonu jsme bohužel zakončili porážkou na půdě Jabkenic. Celou druhou část podzimu nás trápila hlavně slabá koncovka a nezastupitelnost našich dvou nejlepších střelců.


Co říkáš na přezimování týmu na 5. místě v tabulce? Je tato pozice zasloužená nebo by si tým chtěl vidět výš?

Pátá příčka zcela odpovídá naším kolísavým výkonům, nicméně nejen já bych chtěl být určitě výš, ideálně na příčkách zajišťujících postup do vyšší soutěže a hlavně nemít propastnou ztrátu 9-ti bodů na první místo.

Jaké jsou Vaše cíle pro jarní část? Je to postup?

Kdybych řekl něco jiného, byl bych sám proti sobě, síla a šířka kádru je dostatečná na to, abychom hráli o soutěž výš, a tomuto cíli musíme celé jaro přizpůsobit.

V posledních zápasech podzimu Vás trápila koncovka. I střelecké duo Boško & Dorotík gólově mlčelo. Čím to bylo způsobeno?

Kdybych na tuto otázku znal odpověď, určitě bych s tím něco udělal. U Honzy Dorotíka to bylo určitě způsobeno svalovým zraněním a herním i tréninkovým výpadkem. Bohužel svou formu ze začátku podzimu už nechytil, ale já věřím, že na jaře už to bude opět „Dort“ jak ho známe a jeho góly nám pomůžou ke kýženému cíli. David Boško nás táhnul prakticky celý podzim, jeho přehled a mezihra jsou stále na výborné úrovni, která převyšuje naší soutěž, avšak i on urazil střelecké bohy, když neproměnil penaltu v Židněvsi a poté přišel i na něj útlum. Byl bych spíše rád, abychom se tady na konci jara bavili o tom, že máme 6-7 desetigólovch střelců, než mít dva s třiceti brankami.

Co udělat jinak pro jarní část sezóny. Naopak na čem muže tým stavět v jarní části.

Pro jarní část sezony máme v plánu udělat některé změny a hlavně vše podřídit týmovému úspěchu, kterým by byl jednoznačně postup do okresu. Chceme kádr více stabilizovat a mít jasně fungující středovou osu hřiště. Což je ale spíše interní věc a otázka přípravy, jen k tomu doplním, že každý hráč má na začátku přípravy stejnou startovací metu a budeme pečlivě sledovat každého hráče a alternativy na jednotlivé posty. Pro jaro chceme určitě méně využívat „hokejové“ střídání a více využívat stabilitu kádru, z tohoto pohledu se může stát, že někteří hráči budou na svou šanci čekat možná delší dobu, než byli zvyklí. Proto na všechny apeluji, aby přípravu opravdu nebrali na lehkou váhu. Na čem můžeme určitě stavět a od čeho se odrazit je obranná hra a složení obrany jako takové. Když jsou k dispozici Hrdý, Novák a Holub, doplnění o mladé pušky Svobodu a Kynčla, tak si dovolím tvrdit, že máme vzadu kvalitu a řád.

Jsou v plánu nebo už proběhly nějaké změny v kádru? Případně nám posily představte a jaké od nich máte očekávání.

Naše soupiska čítá cca 40 jmen, které máme pro jaro nějakým stylem k dispozici. Počítám v tom samozřejmě i Míru Bočka nebo Roberta Novotného, případně některé hráče áčka, kteří nám jsou ochotni občas pomoct. Když pominu tyto hráče, máme k dispozici cca 25 jmen. Na papíře to sice vypadá skvěle, ale v průběhu sezony se určitě objeví zranění, další koníčky, rodina, práce a budeme rádi za 18 kvalitních jmen v zápise. Co se týká odchodů a příchodů. Pro jaro stále nemůžeme počítat se zraněným Patrikem Noskem, což je dle mého názoru velká škoda. Do kádru se vrací po anabázi v Kochánkách Tomáš Novák a řeší se také návrat Kuby Šolce z Dětenic. Pro jaro nám svou pomoc a větší zapojení slíbil i Petr Vynikal a Vláďa Bíšek, což já vidím jako obrovský přínos.

Do našeho kádru přestoupil také Josef Maruška, od kterého jsem si sliboval vyztužení zadních řad a jako mého spoluhráče ještě z dorostu sem ho viděl i jako jeden z hlavních tmelících pilířů kádru, bohužel se tyto mé sny již nikdy nesplní a už na nás bude hledět a fandit pouze shora. Tímto bych chtěl ještě jednou, vzdát hold jeho památce.

Čekají Vás nějaké přátelské zápasy. Co si od nich slibujete? Využijete v nich případně i dorostence pro lepší adaptaci na seniorský fotbal?

Čeká nás 7 přátelských utkání, prvních pět na umělé trávě v Jičíně, kdy se dvakrát utkáme se Sportingem Mladá Boleslav, poté také s účastníkem Okresního přeboru Čechií Čejetice, prověří nás také náš tradiční soupeř z Dětenic a jako generálku chystáme dvě utkání na poslední víkend před startem soutěže, kdy se nejdříve představíme na přírodním trávníku na hřišti Dlouhé Lhoty a poté se utkáme s velice ambiciózním celkem FK Dobrovice B a to na jejich hřišti. Chceme dát šanci všem hráčům kádru, abychom je viděli hrát a měli možnost ukázat se, určitě bychom chtěli vzít sebou i hráče dorostu a pomalu je začít více zapojovat do dospělého fotbalu, stejně jako to na podzim proběhlo s Kynčlem a už delší dobu takto funguje Ondra Svoboda.

Zmínil si, že chceš postavit jasně fungující osu, už máš představu, kdo v ní bude?

Představa je jedna věc, realita druhá. Do prvního mistrovského utkání zbývají dva měsíce, kdy bychom rádi všechny kluky viděli na hřišti, na tréninku i v zápase, nicméně nějakou představu samozřejmě mám.

Ožehavá je otázka na postu brankáře, jak je na tom béčko v tomto případě?

Doufal sem, že tahle otázka nepadne, ale budiž. Máme v kádru tři – Michala Stránského, Kubu Orta a Ondru Pilaře. Shrnu to asi takto, na naši soutěž zcela dostačující kvalita, každý má nějaké přednosti a samozřejmě i zápory. Rádi bychom je všechny tři viděli taktéž na tréninku a v zápasech, nicméně jestli bude určena jednička pro jaro, nebo se budou točit, je nyní předčasné říkat, avšak stát se může cokoli. Nikoho dalšího do branky přivádět určitě nebudeme, věříme těm, co máme a doufáme, že nám k postupu pomůžou svými kvalitními výkony. Kdyby bylo nejhůře, vždycky může jít do brány David Boško, což prokázal při záskoku v Čisté, avšak tím zase ztrácíme sílu vepředu.

Cíle a plány jsou velké, co když to nevyjde?

Stát se může cokoli, je to jen fotbal a vše se stejně rozhoduje na hřišti, za nás můžu říct, že se na jaro připravíme poctivě, odmakáme každý zápas a na konci uvidíme, na co to bude stačit. I kdyby se postoupit nepodařilo, život a i ten fotbalový, půjde samozřejmě dál a cíl pro další sezonu zůstane stejný. Na začátku podzimní části to vypadalo, že budeme mít postup v kapse už o Vánocích a možná i z toho pramenila určitá bohorovnost celého týmu. Proto musíme jít od zápasu k zápasu, vybrat co nejlepší sestavu i vzhledem k soupeři (jelikož většinu z nich už máme nakoukané a známe jejich silné i slabé stránky) a sbírat body. Na co to bude na konci stačit, je teď ve hvězdách.

Obligátní otázka na závěr, co by si popřál DBSK do roku 2024 a do celé sezony?

Kolem fotbalu v Bousově se točí hrozně moc lidí, kteří to dělají s láskou, nadšením a obrovskou chutí, těmto všem se sluší poděkovat, protože spousta hráčů si někdy ani neuvědomuje, kolik je za tím vším práce, od vypraných dresů, přes perfektně připravené hřiště a zázemí. Těmto lidem bych chtěl poděkovat v první řadě. Celému klubu přeji, aby dál vzkvétal, není to jednoduché v době, kdy všechno stojí více a více peněz, ale ve vedení jsou lidé, kterým na celém klubu záleží a jsou s ním historicky spojeni. To zajišťuje stabilitu a možnost se dál soustředit pouze na fotbal a výkony. Přeji všem hráčům a týmům mnoho úspěchů, radosti z fotbalu a hlavně to nejdůležitější, a tím je zdraví.

Děkuji za rozhovor