Starší žáciSparta Kutná Hora
1:0
ne 18. 9. 2022 10:00 @ Dolní Bousov, I.A třída starších žáků U15 skupina B, 7. kolo

"U15" - 7. kolo - 18.09.2022 - DBSK/Kněžmost - Sparta Kutná Hora 1:0 (0:0)

V rámci dalšího kola 1A třídy starší žáci na domácím hřišti přivítali Spartu Kutná Hora, která vyhrála všechny tři odehrané zápasy.

DBSK  - Sparta Kutná Hora 1:0 (0:0)

branka: Karn

Sestava: Andlt, Vozka, Kynčl, Černohorský, Urbanová, Pastorek, Karn, Lorenc, Veselý, Koliáš, Brzák, Polášek, Lohniský, Hozák

V rámci dalšího kola 1A třídy jsme na domácím hřišti přivítali Spartu Kutná Hora, která vyhrála všechny tři odehrané zápasy a s devíti body byla v popředí tabulky. První vážnější situaci přinesla 5.minuta, kdy Karn uvolnil Veselého na hranici pokutového území jeho střelu hostující obránci srazili na rohový kop. V 7. minutě prošel naší obranou hostující útočník, obešel i gólmana, naštěstí se přitom dostal do velkého úhlu a tak trefil jen boční síť branky. Ve 12.minutě další střelu hostů vyrazil brankář Andlt na roh. Ve 23. minutě byl na hranici velkého vápna faulován Karn, následný přímý kop rozehrál Kynčl jeho tvrdou střelu kutnohorský brankář jen vyrazil před dobíhajícího Koliáše, ten bohužel těsně minul. Největší šanci první půle měli hosté ve 27. minutě, kdy prošli přes levou stranu naši obrany a dostali se k zakončení vně pokutového území nepříjemnou střelu, Andlt vyrazil před nabíhajícího útočníka,  ten naštěstí nezakončil z první a tak brankáře zaskočil na brankové čáře Vozka, který zblokoval dorážku hostí.

Druhou půli začali lépe hosté a ve 41. minutě nebezpečně pálili z hranice pokutového území naštěstí mimo tři tyče, další obrovskou šanci měli hosté ve 49. minutě, kdy šel hostující útočník sám na branku a ani na dvakrát nevyzrál na výborně chytajícího Andlta v naší brance. V 51. minutě se opět předvedl náš brankář, když vyrazil nepříjemnou střelu na roh. Rozhodující moment utkání přinesla 60. minuta, to když se chytře uvolnil v pokutovém území hostů Karn a posunul si míč mezi dvěma obránci ti ho zastavili jen za cenu faulů a tak následovala penalta, kterou sám postižený s přehledem proměnil 1:0. Přes velkou snahu se kutnohorským do konce zápasu vyrovnat nepovedlo a tak jsme si připsali cenné tři body za výhru nad jedním z nejlepších týmů v soutěži.