223_20230614_082039.jpg

U9 – Jarní přátelské turnaje

.

Nad rámec mistrovských turnajů jsme na jaře dosud odehráli 2 přátelské turnaje a jedno přátelské utkání mezi našimi U8 a U7.

V pátek 8.5. jsme se dvěma týmy U9 (doplněné několika hráči z U7) vycestovali na přátelský turnaj do Kosmonos. Pořadatelem turnaje byl KUPA fotbalu. Soupeři nám byli Mnichovohradišťský SK I a II, SK Kosmonosy, Sporting Mladá Boleslav a TJ Klášter. Oba naše celky se s nízkým počtem hráčů popasovaly náramně. Odehráli několik pěkných utkání. Chválíme naše U7, kteří se mezi staršími neztratili, předvedli pěkné výkony. Na podzim se na ně budeme těšit v naší kategorii.

Poslední bratrovražedné (a to doslova – proti sobě v týmech DBSK nastoupili bratři Kratochvílové a Viničtí) se odehrálo v bojovné atmosféře. Vše proběhlo v duchu FAIR play a po skončení utkání jsme odjížděli domů jako jeden tým.

27.5. jsme odehráli přátelské utkání našich U8 a U7. První utkání lépe zvládli naše U7, kdy zvítězili o 1 branku. Druhé skončilo remízou. Po velmi emotivních penaltách strhli vítězství na svou stranu naše U8. Vyrovnanému klání přihlíželo přibližně 30 fanoušků. Přátelské utkání proběhlo za skvělé atmosféry a určitě jej budeme chtít zopakovat.

V pátek 9.6. jsme vyrazili na turnaj do Mnichova Hradiště. Turnaje se zúčastnily dva týmy z Mnichova Hradiště, SK Kosmonosy a Slovan Liberec a FC Jenišovice. Odehrál se zde velmi kvalitní turnaj a s bilancí 3 výhry a dvě prohry jsme odjížděli s lehce rozpolcenými pocity.

Vzhledem k obsazení a kvalitě soupeřů se naši hráči rozhodně nemusí za nic stydět. Naopak. Dominik Růžička se blýskl 11 brankami. Pochvalu za předvedené výkony zaslouží i ostatní hráči. Nicméně hráči se ve druhém utkání chtěli vytáhnout proti Slovanu Liberec. Bohužel proti zvučnému soupeři ze severu Čech měli svázané nohy a podlehli 2:6. Prohra se promítla i do následujícího utkání s Mnichovohradišťským SK. V úvodu utkání jsme brzo prohrávali 2:0. Naši hráči se však postupem času dostávali do hry a na konci utkání jsme konečně opět viděli naše hladové a zapálené bojovníky. Po vyrovnání na 2:2 jsme šahali i po vítězství. Dvakrát jsme trefili brankovou konstrukci. Jenže v poslední minutě nás zpražil domácí útočník a překlopil vítězství na stranu Hradiště. Děti prohra velmi mrzela. Utkání bylo z obou stran velmi povedené. Těchto soupeřů a zápasů si vážíme. Posouvají nás dál. Jako trenéři oceňujeme, jak se hráči i přes nepříznivý začátek dostali zpět do utkání. Obdržený gól v posledních sekundách nás nezlomil ani do závěrečných bojů turnaje. V posledních dvou zápasech jsme nastříleli 13 branek a neobdrželi žádnou.

Obou pořadatelům děkujeme za organizaci turnajů! Rádi se takovýchto událostí účastníme. Je to velmi přínosné jak pro hráče, tak pro trenéry.

Za tým trenérů U9

Milan Merva